IP Kamera Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

IP Kamera Nedir ve Özellikleri Nelerdir

IP kamera, sensörler vasıtasıyla yakalamış olduğu görüntüleri dijital veri haline getirdikten sonra network aracılığı ile yetki verilmiş olan kullanıcıya göndererek görüntülenmesini sağlayabilen sistemdir. Bu sistemin genel özelliklerine baktığımız zaman şöyle bir sonuç ortaya çıkar.

IP Kameraların Özellikleri

IP kameraların çalışabilmesi için herhangi bir kayıt cihazı, kart ve benzer aparatlara ihtiyaç yoktur çünkü ileri bir teknolojiye sahiptir.

Bu sistemlere yalnızca internet bağlantısı olan cihazlar ve bir network üzerinden erişim sağlanır. Sitemiz üzerinden İkinci el network ürünleri inceleyebilirsiniz.

Kablolu ve kablosuz olma özelliğine sahiptir.

IP kameradan gönderilen bir görüntü ve ses karşı tarafa anlık olarak gönderilebilir. Bu sayede ister bilgisayar, ister tablet isterseniz de mobil cihazlarınız üzerinden rahatlıkla izleyebilirsiniz.

IP kameralar farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilir. Örneğin hareketi algılayabilir, hırsız alarmı olarak kullanılabilir. Programlanabilir olduklarından dolayı görüntüler istenirse depolanabilir.

IP kameralarda görüntü mantığı yakalanan bir görüntünün anlık olarak ulaştırılmasını sağlamaktır.

IP Kamera Nasıl Çalışır?

IP Kamera Nedir ve Özellikleri Nelerdir
IP Kamera Nedir ve Özellikleri Nelerdir

IP kameralar görüntüyü öncelikli olarak elektrik sinyaline çevirir. Daha sonrasında ise dahili olan bir işlemciye bu sinyalleri iletilir. İşlemciye iletilen elektrik sinyali analogdan dijitale dönüştürülür. Dijitale dönüşen sinyal, kayıt altına alınabileceği gibi doğrudan kameraya dahili ve harici şekilde bağlı network, ftp server, web server, smtp client üzerinden ulaştırılır.

IP kameranın analog kameralardan farkı görüntüyü işleyebilme şeklidir. Yani analog kameralarda yakalanan görüntü ancak DVD cihazları tarafından okunur, IP kamerada böyle bir durum söz konusu değildir.

Günümüzde kurumsal firmalar bakım maliyetlerinin düşük olması ve basit arayüze sahip olmasından dolayı IP kameraları tercih ediyorlar. Eğer şirketiniz için sizinde güvenlik kamera sistemleri ihtiyacınız söz konusuysa ikinci el elektronik ürünler satışı yapan firmamızdan ürün desteği alabilirsiniz.

IP Kamera mı, Analog Kamera mı?

IP kameralar uzaktan IP adresi yazılarak yönetilebilirler. Bu cihazların analiz yapabilme becerisi yüksek olduğundan dolayı daha faydalı olurlar. Analog kameralar yalnızca belirlediğiniz alanda hareket ederler. Örneğin güvenlik amaçlı oluşturduğunuz bir alanda IP kameralar 360 derece kontrol sağlarken analog kameralar sınırlı bölgedeki hareketi tespit ederler.

https://ikincielaliyoruz.com

İkinci El Alıyoruz.Com İkinci Elde Birinci Marka
Ücretsiz keşif ve fiyatlandırma talebi oluşturun!
× Sana nasıl yardım edebilirim?