Yeni Bilgisayar Seçimi Nasıl Olmalı?

Yeni Bilgisayar Seçimi Nasıl Olmalı

Her gün yeni bir modelin ve güncellemenin çıktığı günümüzde yeni bir bilgisayar alırken zorlanmanız normaldir. Hatta siz hiç fark etmeden amaçlarınızdan ve isteklerinizden de uzaklaşmaya başlayabilirsiniz. Bizde ikinci el ürün satışı yapan bir firma olarak bu konuda size bilgiler verelim istedik.

Malum artık masaüstü bilgisayarlar eskisi kadar talep görmüyor. Günümüzde bu bilgisayarlar toplama olarak alınıyor bunun için özellikle işiniz için kullanacaksanız tercih edeceğiniz donanıma işinize göre karar verebilirsiniz.  Bilgisayarlarda 4 farklı işletim sistemi mevcut. Bu sistemler şu şekildedir.

  • Windows,
  • Mac OS,
  • Freedos
  • Chromebook.

Windows işletim sistemleri

Windows işletim sistemi herkes tarafından bilinir ve en çok kullanılandır. XP ile başlayan süreç Windows 10’a kadarda gelmiştir. XP şeklinde başladık çünkü bundan önceki dönem daha sıkıntılı o yüzden oraya girmek istemedik. Windows’un farklı sürümlerinin olduğunun da altını çizelim. Server ise kullanıcının ihtiyacı olmayan ancak özellikle web sitesi sahiplerinin mutlaka önemsemek zorunda olduğu bir alan, bunun içinde bir web sitesi sahibi 2. El Server Ürünleri ile ilgili farklı bilgilere göz atması gerekir.

Apple Mac İşletim Sistemi Masaüstü Görüntüsü

Bu sistem Iphone cep telefonlarında kullanılan sistemin bilgisayar sürümü haline getirilmiş surumudur. Window’tan bağımsız bir şekilde çalışır ve bunun içinde farklıdır. Kendisine has dataları mevcuttur. Yani bu tarz bir makine alacaksanız o zaman istediğim her Windows ürününü satın alabilirim düşüncesini aklınızdan silin. Özellikle de ikinci el bilgisayar ürünleri alırken bu kez daha seçici olmak zorunda kalacaksınız.

Freedos

Bu ücretsiz olan bir işletim sistemidir. İçerisinde paralı olan bir sistem olmadığından dolayı herkes rahatlıkla kullanabilir. Yani bu ne demek dersiniz şöyle açıklayalım bir bilgisayar alırken aynı zamanda onun donanımına, işçiliğine ve vergilerine para ödersiniz anca freedos’ta böyle bir şey söz konusu değildir.

Chromebook

Bu siste şu an neredeyse satılmıyor bile diyebiliriz. Bu makinenin amacı yalnızca internette sörf yapabilmenize yardımcı olmaktır. Yani bu da demek oluyor ki bilgisayar bağlantınız yoksa o zaman bunu kullanmanızın da mantığı yoktur.

İkinci el bir teknolojik ürün alacaksanız size önerim https://ikincielaliyoruz.com/ incelemeden karar vermeyin.

İkinci El Alıyoruz.Com İkinci Elde Birinci Marka
Ücretsiz keşif ve fiyatlandırma talebi oluşturun!
× Sana nasıl yardım edebilirim?