2. EL OTDR KALİBRASYON CİHAZI ALIM SATIM

İkinci El OTDR Kalibrasyon Cihazı Alım Satımı

İkinci el OTDR Kalibrasyon Cihazları firmamız tarafından piyasa değerine göre satın alınmaktadır.

İkinci El OTDR kalibrasyon cihazları alım ve satımı konusunda da uzman olan ikincielaliyoruz.com profesyonel hizmet sunuyor. Satmak istediğiniz tüm 2.el OTDR kalibrasyon cihazlarına ekspertiz yaparak değerinde satın alıyoruz.

Ürün Almak İstiyorum

Aşağıdaki Formu Almak İstediğiniz Ürünün Bilgileriyle Doldurarak Gönderirseniz. Almak İstediğiniz Ürün İle Alakalı Ekip Arkadaşlarımız En Kısa Süre İçerisinde Size Bilgi Verecektir.


  Ürün Niteliği :

  Ürün Bilgileri Dokümanı :

  Ürün Satmak İstiyorum

  Aşağıdaki Formu Satmak İstediğiniz Ürünün Bilgileriyle Doldurarak Gönderirseniz. Satmak İstediğiniz Ürün İle Alakalı Ekip Arkadaşlarımız En Kısa Süre İçerisinde Size Bilgi Verecektir.

   Bireysel bilgisayar ve notebook ürün teklifi yapılamamaktadır.


   Ürün Durumu :

   Ürün Resmi :

   Ürün Bilgileri Dokümanı :

   OTDR Kalibrasyon Cihazları

   Fiber optik otdr test cihazları belirli periyotlar ile kalibre edilmelidir. Kalibrasyon işlemi cihazın yaptığı  testlerin doğru şekilde yapılması için gerekli ve mecburidir. Fiber optik sonlandırma ve fiber optik kablo üzerindeki tepkilerin ölçülmesinde doğru değerlerin elde edilmesi açısından OTDR cihazlarına ihtiyaç duyulur.

   OTDR cihazlarının kalibre işlemleri üretici firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu işlemlerin yapılması için özel cihazlara ihtiyaç duyulmaktadır.

   OTDR Kalibrasyon Cihazı Markaları;

   • JDSU
   • Viawi

   OTDR Cihazı Çalışma Prensibi

   OTDR cihazı üzerinde bulunan lazer belirlenen dalga boyu ve darbe aralığında hat içerisine ışık göndermektedir. Gönderilen ışık hat içerisinde ek noktaları, konnektör geçişleri yada kablo kıvrılması gibi durumlarda geri yansıma yapmaktadır. OTDR cihazı bu geri yansıyan ışıkları algılayarak matematiksel işlemden geçirir ve fiber optik hat üzerindeki kayıp değerlerini bulur.