Thin Client

İkinci El Thin Client

Günümüz bilişim dünyasının en önemli teknolojilerinden biri olan bulut teknolojisi ve masaüstü sanallaştırma teknolojilerinin sağlamış olduğu faydalar kullanıcı ve sistem yöneticileri açısından oldukça önemlidir.

Sanallaştırmanın önemli adımlarından biri olan Thin Client sistemlerin temel amaçlarından biri de kullanıcıların gereksinimlerini karşılayacak uygun bir sunucu ve storage yapısıyla kaynakların etkin bir biçimde kullanılmasını sağlar.

Thin client diğer adıyla ince işlemci, merkezi bir sunucuya bağlanarak bu sunucu üzerinde oturum açmaya, uygulamaya çalıştırmaya yarayan aygıttır. Bütün uygulamalar sunucu üzerinde çalışır. Bu nedenle, işlemci tarafına herhangi bir program yükleme, kurulum gibi işlemlere gerek kalmaz. Thin client üzerinde web tabanlı programlar çalıştırılabilir.

Ürün Almak İstiyorum

Aşağıdaki Formu Almak İstediğiniz Ürünün Bilgileriyle Doldurarak Gönderirseniz. Almak İstediğiniz Ürün İle Alakalı Ekip Arkadaşlarımız En Kısa Süre İçerisinde Size Bilgi Verecektir.  Ürün Niteliği :

  Ürün Bilgileri Dokümanı :

  Ürün Satmak İstiyorum

  Aşağıdaki Formu Satmak İstediğiniz Ürünün Bilgileriyle Doldurarak Gönderirseniz. Satmak İstediğiniz Ürün İle Alakalı Ekip Arkadaşlarımız En Kısa Süre İçerisinde Size Bilgi Verecektir.

   Bireysel bilgisayar ve notebook ürün teklifi yapılamamaktadır.   Ürün Niteliği :

   Ürün Çalışıyor mu :

   Ürün Resmi :

   Ürün Bilgileri Dokümanı :

   Thin Client Neden Kullanılmalıdır?

   Thin client, donanım maliyetlerini yaklaşık olarak %80 oranında azaltmaktadır. Thin client genel olarak ekonomik olmasının yanı sıra kullanıcı sayısını da uygun maliyette artırmaktadır.

   Thin client, PC üzerinde yüklenen standart yazılımlar ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Sunucu uygulamalarını bilgisayar ile gerçekleştirmeye katkı sağlar.

   Günümüzde her sisteme uygun thin client çeşitleri bulunmaktadır. Thin client sayesinde bilgiler genel olarak sunucu bilgisayarlar üzerinde saklı tutulur. Bu durum, veri kayıplarını sıfıra indirgeyebilir. Bununla birlikte, sunucularda ups cihazları yer almaktadır. Thin client üzerinde meydana gelebilecek elektrik kesintileri durumunda veriler kaybolmadan korunabilir.

   Thin Client Özellikleri

   Thin client genellikle bakım ve onarımı standart bilgisayarlar ile karşılaştığında maliyet bakımından işletmelere büyük avantajlar sağlar. Thin clientin bir diğer önemli avantajı ise aygıtların son derece güvenli yazılımlara sahip olmasıdır. Bu sayede virüs riski minimum seviyededir ve sistem arızalarına karşı bilgisayar korumaya alınır. Bu da ağ üzerindeki istemci bilgisayarların daha sağlıklı yönetilmesine zemin hazırlar.
   Standart bir bilgisayarın 10-20 kat daha küçük bir donanıma sahip olması sayesinde de yer açısından önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra donanım güncellemeleri gerektirmeyen bu aygıtlar sunucunun performansına bağlı olarak çalıştırdığından ek olarak mali bir yük de getirmemektedir.

   Menü