Thin Client

İkinci El Thin Client

Thin Client Ne İşe Yarar?

Thin client kullanmanın çok sayıda çevresel, maliyet ve yönetim avantajı vardır, ancak genellikle gözden kaçan avantajlardan biri, Power over Ethernet (PoE) gibi gelişmekte olan güç ve veri teknolojilerinden yararlanma yeteneğidir.

Günümüz bilişim dünyasının en önemli teknolojilerinden biri olan bulut teknolojisi ve masaüstü sanallaştırma teknolojilerinin sağlamış olduğu faydalar kullanıcı ve sistem yöneticileri açısından oldukça önemlidir.

Sanallaştırmanın önemli adımlarından biri olan Thin Client sistemlerin temel amaçlarından biri de kullanıcıların gereksinimlerini karşılayacak uygun bir sunucu ve storage yapısıyla kaynakların etkin bir biçimde kullanılmasını sağlar.

Thin client, daha az hareketli parçaya sahip oldukları için PC’lerden (desktop) daha küçük karbon ayak izine sahiptir. Sabit diskler, herkesin bildiği karmaşık mekanik cihazlardır. Daha küçük işlemciler ve daha az bellek ile ince istemciler ayrıca daha az atık ısı üretir.

Ürün Almak İstiyorum

Aşağıdaki Formu Almak İstediğiniz Ürünün Bilgileriyle Doldurarak Gönderirseniz. Almak İstediğiniz Ürün İle Alakalı Ekip Arkadaşlarımız En Kısa Süre İçerisinde Size Bilgi Verecektir.


  Ürün Niteliği :

  Ürün Bilgileri Dokümanı :

  Ürün Satmak İstiyorum

  Aşağıdaki Formu Satmak İstediğiniz Ürünün Bilgileriyle Doldurarak Gönderirseniz. Satmak İstediğiniz Ürün İle Alakalı Ekip Arkadaşlarımız En Kısa Süre İçerisinde Size Bilgi Verecektir.

   Bireysel bilgisayar ve notebook ürün teklifi yapılamamaktadır.


   Ürün Durumu :

   Ürün Resmi :

   Ürün Bilgileri Dokümanı :

   Thin client diğer adıyla ince işlemci, merkezi bir sunucuya bağlanarak bu sunucu üzerinde oturum açmaya, uygulamaya çalıştırmaya yarayan aygıttır. Bütün uygulamalar sunucu üzerinde çalışır. Bu nedenle, işlemci (cpu) tarafına herhangi bir program yükleme, kurulum gibi işlemlere gerek kalmaz. Thin client üzerinde web tabanlı programlar çalıştırılabilir.

   Geçmişte, thin client mobil çalışanlar için pek uygun değildi. Ancak bugün, mobil cihazların daha iyi yönetilmesini sağlayarak kurumsal mobiliteyi geliştiriyorlar. Bir mobil ince istemci, bir kullanıcının kurumsal ağ içinde çalışırken elde edeceği erişim düzeyinin aynısını sağlar.

   Thin Client Satmak İstiyorum

   En iyi fiyat ile ikinci el (refurbished) thin client satın alan yerler arasında lider konumda olan ikincielaliyoruz.com, çeşitli marka ve modellerdeki serverları ekspertiz ve test süreçleri sonrasında almaktadır.

   Thin Client evde kullanabilir miyim?

   Evet, uzak masaüstünüze ve uygulama oturumlarına bağlanmak için iyi bir internet bağlantınız olduğu sürece ince istemciler evde kullanılabilir, ancak bunları yalnızca göz atmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca bir monitör, klavye ve mouse ihtiyacınız olacak.