Güvenlik Kamerası Nasıl Kurulur?

Güvenlik Kamerası Nasıl Kurulur

Eskiden güvenlik kameraları ile ilgili kurulum süreci karmaşık bir yapı halindeydi ve bunun içinde mutlaka profesyonellerin yapması gerekiyordu. Günümüzde ise sahip olacağınız bir güvenlik kamerasıyla artık kurulum işlemini ve montaj işleminizi çok basit bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Güvenlik kamerası sistemleri kendi içerisinde yapısına göre değişiyor. Eskiden karmaşık olan yapı değiştirilerek çok fazla sayıda kameradan oluşan sistem bağımsız bir şekilde tak çalıştır haline gelmiş konumda.

Peki, profesyonel bir destek olmadan güvenlik kamerası nasıl kurulabiliyor?

Örneğin siz ikinci el güvenlik kamerası aldınız ve kurulumu kendiniz yapacaksınız. Ama bilmediğiniz içinde kafanız karışıyor. Çünkü birçok üründe olduğu gibi güvenlik kameralarında da ikinci el ürün almak çok daha uygun fiyata oluyor.

Hazırlık Aşaması, Planlama

Güvenlik kamerası kurulurken önceliğiniz planlama olmalıdır. Kurulumu yapmadan önce hazırlık aşamasını iyice tamamlamalısınız. Planlama yaptığınızda yalnızca kurulumu tamamlamış olmuyor sistemin gereksinimlerini de rahat karşılamasını sağlıyorsunuz.

Genelde yapılan şey güvenlik kamerasını ya da diğer cihazlarını aldıktan sonra planlamasını yapmak oluyor. Ancak bu bir hatadır. Kameraya göre önlem alınmaz. Önemli olan alana göre kamera seçilmiş olmasıdır.

Kameranın amacı sizin güvenlik açıklarınızın kapatılmasını sağlamaktır.

Güvenlik Kamerası Nasıl Kurulur

Kablolu Kamera Sistemi

Eğer kablolu bir kamera alıyorsanız o zaman size gelen sistem kablolu bir şekilde olacaktır. Bunun içinde kablonun uzunluğunu, nasıl bir sistem kurulmasını istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Bu sayede hem sisteminizi iyi çalıştırırsınız hem de görüntü kalitesini bozmamış olursunuz. Örneğin standart DVR sistemlerinde 90 metre sonrasında görüntü kalitesi düşecektir. Bunun için koaksiyel kablolara ihtiyacınız olacaktır.

Koaksiyel Kablo Ne Demek?: Koaksiyel kablolar radyo frekansı ile kullanılan kablo türüdür.

NVR kamera sistemleri Ethernet kabloları ile çalışırlar. Görüntüler bu şekilde etkilenmeden ulaştırılırken kablonun daha uzun olması için ağ anahtarları kullanılabilir. Dolayısıyla daha fazla esnektirler.

Güvenlik kamera sistemleri kullanılırken kesinlikle doğru, güvenli ve kaliteli kablolar kullanılması gerekir. Bu sayede kameranızın kalitesini de kaybetmemiş olursunuz. Güvenlik sistemlerinde profesyonel çözümler her zaman daha mantıklıdır. Bunun için ikinci el ürün bile almış olsanız profesyonel montaj yapılması mantıklıdır.

https://ikincielaliyoruz.com

İkinci El Alıyoruz.Com İkinci Elde Birinci Marka
Ücretsiz keşif ve fiyatlandırma talebi oluşturun!
× Sana nasıl yardım edebilirim?