2. El SSD Alınır mı?

2. El SSD Alınır mı?

2.el ssd markadan markaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. SSD ömürleri her ne kadar HDD’lere göre daha yüksek olsa da 2. el ssd alınırken biraz düşünmekte yarar var. Ülkemizde ssd fiyatlarının yüksek olmasından mütevellit ssd almak isteyen bilgisayar kullanıcıları fiyatlardan dolayı 2.ele yönelebilmektedir. Hal böyle olunca 2.el ssd alınır mı sorusuna cevap da aramaktadırlar. Her ssd belirli bir kapasitesini doldurduktan sonra ömürleri zamanla azalabilmektedir. Eğer ki alacağınız ssd 1 TB ise ve daha önce 1 TB ssd doldurulmadı ise bu ssd fiyatına göre tercih edilebilir.

2. El SSD Alınırken Dikkat Edilecek Noktalar

Piyasada pek çok ssd markaları bulunmaktadır. 2. el ssd piyasası da oldukça yüksektir. Eğer ki bir 2.el ssd alınır mı sorusuna cevap arıyorsanız bu noktalara dikkat etmenizde yarar var.

– Alacağınız ssd’nin daha önce ne kadar veri yazılıp yazılmadığını sorgulayın.

– Fazla veri yazılan SSD’lerin ömürleri de haliyle düşük olacaktır bu noktada 2.el ssd alınır mı sorusu hayır yanıtı bulacaktır.

– TBW değerleri mutlaka kontrol edilmeli. Eğer bu değerler iyi ise ssd alınabilir.

– Fiyat performans karşılaştırması yapılmalı ve alacağınız ssd’nin 0 piyasasını kontrol etmeniz gerekmektedir.

– Garantisi devam eden ikinci el ssd alınabilir.

2.el ssd alınır mı sorusundan önce mutlaka alacağınız ssd’nin performansını sorgulayın ve bu noktada diğer kullanıcıların yorumlarına bakarak karşılaştırın.

İkinci El Alıyoruz.Com İkinci Elde Birinci Marka
Ücretsiz keşif ve fiyatlandırma talebi oluşturun!
× Sana nasıl yardım edebilirim?