İKİNCİ EL SES SİSTEMİ

2. El Ses Sistemi Alıyoruz

Günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı ve özellikle müzik dinlerken kullandığımız cihazların başında ses sistemi geliyor. İrili ufaklı pek çok cihazın bulunduğu ses sistemleri gerek evde gerekse dış mekanlarda kullanımı oldukça yaygındır.

Ses Sistemi Nedir?

Birden fazla ses vericisinin aynı anda aynı sesi dışarıya verdiği düzeneklere ses sistemi adı verilmektedir. Ses sistemleri evde, okulda, ofiste ve arabada olmak üzere hayatımızın hemen hemen her alanında kullanılmaktadır. Bazı insanlar ses sistemlerini kendileri oluştururken bazıları da hazır ses sistemleri alarak daha kaliteli ses elde etmeyi tercih eder.

Ürün Almak İstiyorum

Aşağıdaki Formu Almak İstediğiniz Ürünün Bilgileriyle Doldurarak Gönderirseniz. Almak İstediğiniz Ürün İle Alakalı Ekip Arkadaşlarımız En Kısa Süre İçerisinde Size Bilgi Verecektir.


  Ürün Niteliği :

  Ürün Bilgileri Dokümanı :

  Ürün Satmak İstiyorum

  Aşağıdaki Formu Satmak İstediğiniz Ürünün Bilgileriyle Doldurarak Gönderirseniz. Satmak İstediğiniz Ürün İle Alakalı Ekip Arkadaşlarımız En Kısa Süre İçerisinde Size Bilgi Verecektir.

   Bireysel bilgisayar ve notebook ürün teklifi yapılamamaktadır.


   Ürün Durumu :

   Ürün Resmi :

   Ürün Bilgileri Dokümanı :

   Ses Sisteminin Ana Bileşenleri

   Ses sistemini oluşturan bileşenler; ana ünite, amfi, woofer, subwoofer ve tweeter’dir.

   Ana Ünite: Ses sisteminin beynini oluşturan sistemdir. CD çalar veya DVD çalar olarak tanınmaktadır.

   Amplifikatör: Amplifikatör, ana üniteden aldığı sinyalin gücünü ve kalitesini artırarak hoparlöre iletir. Amplifikatörlere kısaca amfi denilmektedir. Amfiler, müzik sistemini kontrol etmenizi sağlar.

   Hoparlör: Hoparlör, müzik sisteminin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Hoparlör seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken şeyler arasında hoparlörlerin gücü ve ebatı yer almaktadır.

   Woofer ve Subwoofer: Woofer ve subwoofer, davul sesi gibi bas seslerini verir. Etkileyici ses efektleri woofer ve subwoofer aracılığıyla oluşmaktadır. Subwoofer sistemlerinin kapalı kutu, portlu kutu ve bandpass kutu olmak üzere farklı çeşitleri bulunmaktadır.

   Ses Sistemi Nasıl Kurulur?

   Ses sistemi oluşturmak için herhangi bir koşul bulunmamaktadır. Ancak, artık alıştığımız ve standart olarak kabul edilen ses sistemleri mevcuttur. Örnek vermek gerekirse, 3+1 ses sistemi bunlar arasında en popüler olanıdır. Ses sistemi kurulurken öncelikle ne ölçekte bir ses sistemi elde etmek istediğinizi belirlemeli, standart bir hale getirerek sistemi oluşturmanıza katkı sağlayan amfiyle ses vericilerini birbirine bağlamanız gerekmektedir.

   Ses Sistemi Nasıl Bağlanır?

   Ses sistemini bilgisayara bağlama noktasında dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan biri, anakartınız olacaktır. Anakartınız üzerine ses sistemini doğrudan tek bir jack girişiyle bağlayabileceğiniz gibi birden fazla jack’la bağlayarak daha yüksek performans elde etmeniz mümkündür.

   Ses sisteminin nasıl bağlanılacağıyla ilgili bilgi sahibi olmak amacıyla öncelikle ses kartınızın dahili mi yoksa harici mi olduğunu bilmelisiniz. Sonrasında anakart ya da ses kartı üzerinden ses sistemi girişinin nasıl olması gerektiğini açıklayan kullanım bilgilerine erişmelisiniz. Bağlama işlemini tamamladıktan sonra harici bir yazılım sayesinde de mutlaka ses sistemi için ek ayarlamalar yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

   2. El Ses Sistemi Fiyatları

   DLP (Digital Light Processing) projeksiyon cihazları optik yarı iletken olarak tanımlanan DMD (Digital Micromirror Device) sistemini kullanır. DMD yapısında yer alan çipler, oluşan görüntüdeki her bir piksele karşılık görüntü oluşturmak için ışığı yansıtabilen binlerce küçük alüminyum ayna parçalarından oluşmuştur.

   Bilişim teknolojilerinde öncü kuruluş olma yolunda emin adımlarla ilerleyen firmamız, 2. el ses sistemi alımı konusunda da profesyonel hizmet sunmaktadır. Bize getirdiğiniz tüm marka ve model ses sistemi modellerini satın alıyoruz.

   Firmamız tarafından tüm 2. el ses sistemi ve diğer ürünler alınmaktadır. Bu alanda tecrübeli teknik ekibe sahip olan firmamız ile iletişime geçerek, 2. el ses sistemleri ve diğer tüm ikinci el elektronik ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

   https://ikincielaliyoruz.com/urun/ikinci-el-elektronik-urunler/