İKİNCİ EL PARA PROJEKSİYON CİHAZI

2. El Projeksiyon Cihazı Alıyoruz

Bilgisayar, televizyon ve telefon gibi cihazlardaki görüntüleri daha büyük bir alana yansıtmak için kullanılan aygıta projeksiyon cihazı denir. Birçok farklı alanda kullanılan projeksiyon sistemi genellikle sinema sistemlerinde ve iş dünyasındaki sunumlarda kullanılır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte projeksiyon aygıtlarının boyutları da küçülmeye başlamıştır. Hatta telefon boyutlarında projeksiyon cihazları karşımıza çıkmaktadır.

Perde olarak tanımlanan düz bir bölgeye yansıtılarak görüntüleme işlemi gerçekleştirilir. Cihaz içerisinde bulunan lamba sayesinde işleyiş oluşurken harici kaynaktan alınan video sinyalleri aracılığıyla da çalışması mümkündür.

Ürün Almak İstiyorum

Aşağıdaki Formu Almak İstediğiniz Ürünün Bilgileriyle Doldurarak Gönderirseniz. Almak İstediğiniz Ürün İle Alakalı Ekip Arkadaşlarımız En Kısa Süre İçerisinde Size Bilgi Verecektir.


  Ürün Niteliği :

  Ürün Bilgileri Dokümanı :

  Ürün Satmak İstiyorum

  Aşağıdaki Formu Satmak İstediğiniz Ürünün Bilgileriyle Doldurarak Gönderirseniz. Satmak İstediğiniz Ürün İle Alakalı Ekip Arkadaşlarımız En Kısa Süre İçerisinde Size Bilgi Verecektir.

   Bireysel bilgisayar ve notebook ürün teklifi yapılamamaktadır.


   Ürün Durumu :

   Ürün Resmi :

   Ürün Bilgileri Dokümanı :

   Projeksiyonlar kişisel olarak kullanılabileceği gibi çok daha farklı amaçlar için de kullanılmaktadır. Başta okullar olmak üzere çeşitli eğitim kurumlarında projeksiyon cihazlarından yararlanılmaktadır. Bunun dışında sinema ve konferans salonlarında projeksiyon sistemlerine yer verilmektedir. Gerek sağlık gerekse eğitim gibi temel amaçlarla projeksiyonlar kullanılır. Hem ışık hem de perde boyutlarına göre çok daha büyük mekanlarda dahi kullanılabilmektedir.

   Projeksiyon Cihazı Nasıl Çalışır?

   Kaynağından çıkan ışık için belirli filtreleme durumları vardır. Renk ayrıştırması yapılarak birleştirici tüp içerisinde toplanır. Görüntü bu süreçte oluşurken lens aracılığıyla perdede görüntülenir. Düzlem üzerinde yansıtılırken lamba sayesinde kullanımı söz konusudur. LCD ve DLP teknolojilerine göre ayrıştırılırken video sinyali alarak süreç başlar. Var olan video sinyalinin yansıtılmasıyla gözlem işlemi tamamlanır.

   Bu süreç için ise yüksek güçte ışık kullanımı olurken var olan görüntü kalitesi de bu ışığa bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kompakt cihazlar olup farklı modelleri ve kullanım durumları söz konusudur. Projeksiyon kullanımlarında ekran çözünürlük durumları gibi teknik hususlar söz konusudur.

   Projeksiyon Cihazı Çeşitleri

   Projeksiyon aygıtları kendi içerisinde DLP, LCD ve LED olmak üzere üç çeşit olarak sıralanabilir. Günümüzde en sık kullanılan ve tercih edilen projektörler LCD ve DLP projeksiyon cihazlarıdır.

   LCD Projeksiyon

   LCD projeksiyon cihazları, RGB (Red-Green-Blue) denilen üç tane camdan oluşmuş LCD paneli yer almaktadır. Bu üç panelden geçen ışık dikroik prizma bir lens sayesinde duvara yansıtılmaktadır. Burada bulunan dikroik (iki renkli) ayna sistemi lambanın ışığını kırmızı, yeşil ve mavi kısımlara ayırmak için kullanılır. Bu prizma, dikdörtgen bir cisim oluşturur.

   DLP Projeksiyon

   DLP (Digital Light Processing) projeksiyon cihazları optik yarı iletken olarak tanımlanan DMD (Digital Micromirror Device) sistemini kullanır. DMD yapısında yer alan çipler, oluşan görüntüdeki her bir piksele karşılık görüntü oluşturmak için ışığı yansıtabilen binlerce küçük alüminyum ayna parçalarından oluşmuştur.

   LED Projeksiyon

   LED projeksiyon cihazlarının temel özelliklerinden biri, uzun lamba ömürleridir. Her projeksiyon aygıtının bir lamba ömrü bulunmaktadır. LCD ve LED özellikteki projeksiyon cihazları karşılaştırıldığında LED projeksiyon cihazlarının kullanımı oldukça avantajlıdır.

   2. El Projeksiyon Fiyatları

   Firmamız tarafından tüm 2. el projeksiyon cihazları ve diğer ürünler alınmaktadır. Bu alanda tecrübeli teknik ekibe sahip olan firmamız ile iletişime geçerek 2. el projeksiyon cihazları ve diğer tüm ikinci el elektronik ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.