İKİNCİ EL Ekran Kartı

2. El Ekran Kartı Alıyoruz

Ekran kartı bilgisayarların kalitesini temsil eden en önemli parçalardan biridir. Günümüz teknolojisi sayesinde ekran kartına gelen özellikler sayesinde özellikle oyun bilgisayarlarında en iyi ekran kartını kullanarak bilgisayarın kalitesini artırabilirsiniz. Sadece kurumsal firmalardan tüm ekran kart markalarını, adetli şekilde peşin fiyatına satın alıyoruz.

Ürün Almak İstiyorum

Aşağıdaki Formu Almak İstediğiniz Ürünün Bilgileriyle Doldurarak Gönderirseniz. Almak İstediğiniz Ürün İle Alakalı Ekip Arkadaşlarımız En Kısa Süre İçerisinde Size Bilgi Verecektir.


  Ürün Niteliği :

  Ürün Bilgileri Dokümanı :

  Ürün Satmak İstiyorum

  Aşağıdaki Formu Satmak İstediğiniz Ürünün Bilgileriyle Doldurarak Gönderirseniz. Satmak İstediğiniz Ürün İle Alakalı Ekip Arkadaşlarımız En Kısa Süre İçerisinde Size Bilgi Verecektir.

   Bireysel bilgisayar ve notebook ürün teklifi yapılamamaktadır.


   Ürün Durumu :

   Ürün Resmi :

   Ürün Bilgileri Dokümanı :

   Ekran Kartı Nedir?

   Bilgisayar denince en çok akla gelen terimlerden biri de ekran kartlarıdır. Ekran kartı, mikroişlemcide (CPU) işlenen verilerin monitöre yansıtılmasını sağlayan donanım birimidir. Görüntünün monitörde görüntülenmesini sağlayan ekran kartları aynı zamanda görüntü kalitesini de belirlemektedir.
   Ekran kartları, harici ve dahili (tümleşik) olmak üzere iki farklı teknolojide üretilmektedir. Harici ekran kartları bilgisayar sistemine anakart üzerinde yer alan slotlar (genişleme yuvaları) aracılığıyla bağlanırlar. Dahili ekran kartları ise anakarta tümleşik şekilde üretilir. Ekran kartı yerine grafik kartı, görüntü kartı ya da video kartı gibi terimler de kullanılabilir.
   Ekranda oluşacak görüntü, işlemci ile monitör arasında bir donanım birimi olan ekran kartı tarafından toplanıp, bilgisayarın oluşturduğu bilgiler ekran kartı tarafından monitöre video sinyali olarak gönderilmektedir. Günümüzde ekran kartları birçok farklı tipte ve kalitede üretilmektedir.

   Ekran Kartı Ne İşe Yarar?

   Ekran kartının görevi, işlemci, RAM, hard disk gibi ara birimlerden anakart aracılığıyla aldığı bilgileri gerekli dönüşümleri sağladıktan sonra monitöre aktarmak ve görüntünün ekranda görüntülenmesini sağlamaktır. Ekran kartı, monitörde görüntü oluşmasını sağlar ve laptop ile bilgisayar kasalarında yer alır. İşlemci ile monitör arasında görev yapan bir donanım birimidir.

   Ekran Kartı Nasıl Çalışır?

   Ekran kartları, diğer bir adıyla grafik kartları, bilgisayarın monitöründeki her türlü resim, video, yazı gibi görüntülerin oluşturulmasında işlemci ile monitör arasında görev yapan donanım bileşenlerindendir. Ekran kartları, bilgisayar sistemine anakart üzerinde bulunan slotlar yardımıyla bağlanırlar.

   Birçok tip ve kalitede üretilen ekran kartları özelliklerine göre farklı video modları sunmaktadır. Bilgisayarda yer alan bir işlemci, yazılımı veya grafiksel görüntüyü ekran kartına ulaştırır. Monitörler görüntüleri göstermek için analog sinyallerden yararlanır.
   Ekran kartları, ekrana gelecek olan görüntünün dijital bilgisini alır ve işler. Bu noktada ekran kartının üzerindeki dahili bellek sayesinde gelen veriler depolanır. Ardından gelen bilgiler ve depolanan işlemler birleştirilir ve analog sinyallere dönüştürülerek ekrana görüntü olarak yansır.
   Ekran kartları, PCI ya da AGP veri yolunu kullanır. CPU’dan aldıkları verileri çok hızlı bir şekilde ekrana yansıtır. Bu da CPU’nun rahatlamasını sağlar. Ekran kartının gücü ve hafızası ekrana yansıtılan görüntünün hızını ve kalitesini belirler.