Switch nedir? Ne işe yarar?

Switch nedir? Ne işe yarar?

Switch nedir? İki bilgisayar arasında iletişim ve bağlantı kurmak için kullanılan ağ cihazlarından biridir. Türkçesi “ağ anahtarı“dır. İletişimi kurmak için ağ kartına takılan bir kablo ile Switch birleştirilir. Böylece iki ve daha fazla bilgisayar ile istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Switch Nerelerde Kullanılır?

Switchler genellikle data center‘larda, ofislerde, internet kafelerde, şirketlerde, network ürünleri  kullanılan sistemlerde ve holdinglerde kullanılan bu sistemler iki ve daha fazla bilgisayarın birbiri ile iletişim kurmasına ve bağlantı olarak aynı dosya üstünde işlem yapabilmesini sağlar.

Switchler anahtarlama yöntemi ile her bir veriyi iletim kanallarına ayrı bir yol ile aktaran cihazlardır. Portlarına hangi cihaz takılı ise ona göre aktarma yapabilmektedirler.

Switch Fiyatları Nedir?

Küçük ofisler için 4’lü uygun fiyatlı switchler satın alabileceğiniz gibi network sistemleri için daha kapsamlı switchler satın alabilirsiniz. Switch nedir sorusunu yanıtlarken portlarına göre kategorilendirmek de gereklidir.

16 portlu, 24 portlu ve 48 portlu ikinci el switch fiyatları için linki tıklayabilirsiniz. Switch nedir gibi sorularınıza ve 2. el network cihazları hakkında daha fazla bilgi almak için bize mail gönderebilirsiniz.

Çeşitli Switch Moelleri

 

İkinci El Alıyoruz.Com İkinci Elde Birinci Marka
Ücretsiz keşif ve fiyatlandırma talebi oluşturun!